Klipovací stroje

ARC-Robotics nabízí kompletní řešení pro aplikace robotického klipování plastových výlisků ihned na lince, po vyjmutí dílů ze vstřikolisu

Pracoviště je koncipované jako samostatně stojící robotizovaná buňka, zhotovená z kombinace masivního ocelového rámu a bezpečnostního oplocení. Buňka je osazena robotem FANUC, s chapadlem pro optimální manipulaci s kovovým nebo plastovým klipem.

 

Robot je umístěn v optimální vzdálenosti od ostatních periferií, pro dosažení jeho maximálního rozsahu. Robot je na zápěstí osazen paralelními pneumatickými chapadly, vhodnými pro manipulaci s kovovými nebo plastovými klipy. Ty jsou dopravovány k robotu pomocí vibračního zásobníku na vibrační liště.

 

 Robotické klipování

 

Robot umožňuje následné polohování klipů na konci vibrační lišty do přesné pozice. Součástí pracoviště jsou zakládací okna s vyměnitelnými přípravky. Přípravek je tvořen formou, odlitou dle tvaru dílu a mechanickými upínkami. Přípravek bude vyplněn ochrannou vrstvou. Kontrola pozice klipů bude prováděna čidly v přípravku.

 

Zajišťujeme kompletní dodávky zahrnující návrh, konstrukci, projekci, instalaci a naprogramování robotizovaného klipovacího pracoviště se stroji FANUC. Vždy dle individuálního požadavku zákazníka.