Cílem projektu bylo vyvinout moderní technologické řešení přesného montážního procesu drobných výrobků

Zde, v prototypovém a jednoúčelovém řešení, se jedná konkrétně o dva nově vzniklé typy plastových komponentů tlačítek, kdy se každé tlačítko skládá z vnějšího pouzdra, kovové pružiny a vnitřního trnu. 


Pro zákazníka jsme řešili aktuální problematiku související s velkosériovou či větší kontinuální výrobou. Respektive dokončovací operaci v podobě celkové montáže a ověření výsledného stavu sestaveného celku v oblasti rozměrově malých plastových dílů.

 
Cíle projektu
  • robotické řešení pro přesnou montáž a kontrolu plastových tlačítek
  • minimální zmetkovitost a případná selekce zmetků
  • kamerová kontrola správného tvaru výlisků
  • přizpůsobitelnost pro více druhů tlačítek
  • usnadnění lidské práce
  • maximální výrobní efektivita 

Montáž plastových tlačítek

 

Řešení je koncipované jako samostatná robotizovaná buňka s robotem FANUC M-10iA/10M. Ten je na zápěstí osazen dvěma paralelními chapadly pro manipulaci s plastovými výlisky a paralelními chapadly pro manipulaci s pružinami.


V rámci komplexního řešení vzniklo pracoviště, které je dále vybaveno 4 ks vibračních zásobníků s vibračními lištami pro podávání plastových dílů, zásobníkem pro ruční vkládání pružin, 2 ks přípravků pro ustavení dílů tlačítek, kontrolní stanicí s kamerou pro kontrolu kvality dílů a výstupním dopravníkem. Bezpečnost pracoviště je zajištěna pomocí ochranného oplocení. Takt pracoviště je 25 ks/s.

 

Siemens
apt Products
CIE
CROMODORA
FujiKoyo
Grammer
HAWLE ARMATURY
Heluz
ISOLIT-BRAVO
JTEKT
LEAR
MARLENKA
MAXION
MEGATECH
NOVEM
OLMA
SCHÄFER-SUDEX
SCHÄFER-WERKE
SCODER
Skoda
STOELZLE UNION
VEST
WASHTEC
ZČU
ZEVETA