Svařovací buňka ARC-IN/M2

Robotizované pracoviště se zařízeními FANUC je navrženo jako samostatná svařovací buňka. Implementace moderních průmyslových robotů do svařovacích aplikací přináší zautmatizování výrobního procesu a snížení výrobních nákladů.

 

V podestě jsou umístěny kanály pro rozvody vzduchu a elektrické energie a otvory pro převoz a manipulaci vysokozdvižným vozíkem. Po instalaci se provede pouze připojení na elektrickou energii, vzduch a ochranný plyn.

robotické svařovací buňce je umístěn manuálně otočný stůl o průměru 2000mm s pneumatickou aretací svařovací polohy, který má dvě samostatná pracoviště (pro připevnění svařovacích přípravků). Tato pracoviště jsou předělena plentou a jsou opatřena přívody vzduchu a elektrické energie pro polohovadlo. Vnitřní prostor buňky je osvětlen. Otočný stůl je spojen s rámem a podstavcem, na kterém je umístěn svařovací robot.

Uvnitř svařovací buňky robotizovaného systému je umístěna čistící a frézovací stanice pro svařovací hořák. Pracovní prostor je vybaven trychtýřem s ventilátorem pro odtah zplodin. Ty jsou vedeny potrubím do filtrační jednotky zavěšené na zadní stěně opláštění. V zadní části buňky, za opláštěním na podestě, je umístěno řízení svařovacího robota, svařovací zdroj, elektrická rozvodná skříň, sud s drátem a případně nádoba s ochranným plynem. Na čelních sloupcích se nacházejí tlačítka „central STOP“.

Celá automatizovaná svařovací buňka se dá při změně projektu pracoviště jednoduše přemístit vysokozdvižným vozíkem. Řízení svařovacího robota je propojeno kabelem s ručním ovládáním, tzv. „Teach pendantem“, pomocí kterého obsluha řídí, ovládá, programuje a nastavuje celý technologický výrobní proces.

 
 
 
  
Buňka
Novinky
Od února 2017 nás najdete na nové adrese!
Společnost FANUC představila nového robota CR-35iA umožňující plnou spolupráci s obsluhou.
robot

Robotické systémy jsme úspěšně implementovali u mnoha výrobců

svarovaci bunkamanipulace02manipulacelaserove technologieautogen02
autogen01Plazma02Plazma01Plazma03paletizace
paletizacetryskani03tryskani02tryskanisvarovani13
svarovaci bunka 03svarovani12svarovani11svarovani10svarovani09
svarovani08svarovani07svarovani06svarovaci bunka 02svarovani05
svarovani04svarovani03svarovani02svarovani01paletizace06
paletizace05paletizace04paletizace03paletizace02paletizace07
levá šipkapravá šipka

ARC-Robotics s.r.o. - robotizace a automatizace


Společnost ARC-Robotics s.r.o. se sídlem v Plzni poskytuje komplexní služby v oblasti automatizovaných celků. Zaměřuje se na odbornou projektovou, konstrukční, servisní a implementační činnost moderních průmyslových robotů. Nabízí široké spektrum robotických aplikací pro veškeré výrobní procesy. 
 
Co můžeme nabídnout
  • zkušenosti a vlastní know-how v oblasti tvorby ovladačů a aplikačního softwaru pro roboty FANUC
  • flexibilita, osobní přístup k potřebám zákazníka
  • špičkové znalosti v oblasti instalace robotizovaných celků, tvorby manipulačních a paletizačních programů, technologií spojování a dělení materiálů apod.
logo
ARC-Robotics s.r.o.
Obchodní 1279/1, 301 00, Plzeň
IČO: 29123372, DIČ: CZ29123372
obchod@arc-robotics.cz
www.arc-robotics.cz
 
facebook
 
+420 371 004 531